Aerial Hoop – co to takiego i co musisz o nim wiedzieć?

Aerial Hoop do niedawna był uprawiany tylko w cyrkach i na pokazach gimnastycznych, dziś można spróbować w nim sił także w szkołach pole dance. Na czym polega ta dyscyplina i kto może ją ćwiczyć?

aerobik

źródło: pixabay.com

Aerial hoop jest dyscypliną, która wzięła swój początek z cyrków. Dokładny początek tego sportu nie jest jasny. Wiadomo, że już w XVIII wieku metalowe koła były wykorzystywane w zabawach dzieci na podwórku. Pierwsza wzmianka o tym sporcie kojarzona jako „lyra” pojawiła się w reklamie zamieszczonej na łamach „New York Clipper”.

Aerial hoop w wolnym tłumaczeniu oznacza koło powietrzne. Są to akrobacje powietrzne i taniec na podwieszonym do sufitu metalowym kole zwanym także „lyrą”. W tej dyscyplinie kluczowe jest rozciągnięcie, sił i płynność wykonywania ruchu, jednak nie ma się czego obawiać, na pierwszych zajęciach nie trzeba posiadać tych wszystkich umiejętności. Takie umiejętności nabywane są z czasem. Wiele osób zastanawia się, czy aby ćwiczyć tę dyscyplinę trzeba mieć doświadczenie w gimnastyce- nie, nie trzeba. Siła ćwiczona jest na każdych zajęciach i to, co początkowo wydaje się trudne, po kilku powtórzeniach staje się już naturalne.

aerobik

źródło: pixabay.com

Na początkowych zajęciach koło zawieszone jest nad ziemią, na takiej wysokości by każdy bez problemu mógł na niej wejść i z niego zejść, więc nie musimy się martwić o jego bezpieczeństwo. Dodatków zabezpieczeniem są materace. Na zajęciach kursantki przełamują swój strach, dodatkowo ta dyscyplina przynosi wiele radości. W odróżnieniu od pole dance, w którym powinno się odkryć jak najwięcej ciała, to w tym przypadku warto postawić na długie legginsy oraz bluzkę zakrywającą plecy, ważnym elementem stroju są także skarpetki, które zapewnią dobre utrzymanie na kole, a także uchronią skórę.

Zostaw komentarz

Shares