Czy Pole Dance jest dla Ciebie?

Pole Dance to nic innego, jak taniec na rurze, który w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużą popularnością Nie należy go w żadnym wypadku mylić ze striptizem, gdyż pozbawiony jest jakichkolwiek podtekstów erotycznych. Natomiast jego głównym zadaniem jest poprawienie kondycji, a także wprawienie w dobry nastrój. Ja w tym artykule postanowiłam napisać czym dokładnie jest Pole Dance, dla kogo jest zalecany, jak również jakie są przeciwwskazania.

Źródło: pixabay.com

Czym jest Pole Dance?
Jak już wcześniej pisałam Pole Dance to forma tańca, który jest też często nazywany tańcem na rurze. Jego trening oparty jest na ewolucjach akrobatycznych oczywiście z użyciem rury, lecz nie ma on żadnego podtekstu erotycznego, a jedynie charakter sportowy.
Dla kogo jest zalecany, a jakie są przeciwwskazania to jego uprawiania?
Otóż Pole Dance przeznaczony jest absolutnie dla wszystkich! Takie treningi są zarówno dla kobiet i mężczyzn, osób nieuprawiających żadnego sportu, jak i dla tych aktywnych sportowców. Mając na uwadze charakter tańca przy drążku, to jednak dużo pewniej czują się w nim kobiety. Jako głównym i jedynym przeciwwskazaniem do uprawiania tej dyscypliny jest ciąża kobiety. Jest tak, ponieważ u kobiet spodziewających się dziecka wzrasta poziom relaksacyjny, który odpowiedzialny jest za rozluźnienie tkanek miękkich organizmu. Skutkuje to tym, że stawy i więzadła stają się niestabilne, wskutek czego trening obarczony jest bardzo dużym ryzykiem kontuzji. U kobiet w „błogosławionym” stanie zmienia się także środek ciężkości ciała, co w połączeniu ze stale powiększającym się brzuszkiem, prowadzi do zaburzeń w ocenie odległości. Takie obroty mogą skutkować zaburzeniami równowagi, a znacznie zwiększona potliwość grozi ześlizgnięciem z rurki.

Zostaw komentarz

Shares