Fitness, a aerobic – które zajęcia będą lepsze?

Fitness, czy aerobik? Co wybrać? Które zajęcia będą lepsze? Na te pytania szuka odpowiedzi wielu z nas. Dlatego mając to na uwadze w tym artykule postanowiłam pokrótce przybliżyć sobie i Wam te formy aktywności fizycznej.

Źródło: pixabay.com

Tak więc zarówno zajęcia fitness, jak i aerobik to formy aktywności fizycznej, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd, zdrowie i lepsze samopoczucie. Wbrew wszelkim pozorom oba te sporty znacznie różnią się od siebie. Są między nimi widoczne różnice i dają inne efekty. Z tego też względu należy sprawdzić, które zajęcia będą lepsze dla nas?

Aerobik
Pierwszą formą aktywności fizycznej, którą tutaj omówię jest aerobik. A więc aerobik jest jedną z form gimnastyki rekreacyjnej, czyli takiej, którą wykonuje się w czasie wolnym. Owe ćwiczenia oparte są na treningu aerobowym, czyli tlenowym. Dzięki niemu nasz organizm w czasie trwania ćwiczeń bez żadnego problemu zaspokaja swoje zapotrzebowanie na tlen. To oznacza, że po zakończeniu treningu nie doświadczymy zadyszki, a regeneracja sił jest bardzo szybka.

Fitness
Jeśli zaś chodzi o formę aktywności fizycznej jaką jest fitness, to w jej skład wchodzą ćwiczenia, które poprawią naszą koordynację, siłę, refleks, wytrzymałość, muskulaturę i zakres ruchomości stawów. Poza tym zajęcia fitness mają na celu dynamiczne poszukiwania dobrego samopoczucia psychicznego, jak i fizycznego. Zajęcia fitness tego typu dzielimy na zajęcia kolektywne, czyli takie przy muzyce i zajęcia na siłowni typu cardio. Absolutnie nie należy zamiennie używać pojęć aerobik i fitness. Jest tak, gdyż aerobik to tylko jeden z elementów wchodzących w skład pojęcia fitness. Natomiast fitness, prócz ćwiczeń obejmuje racjonalne, zdrowe odżywianie, jak również odpoczynek po ćwiczeniach.

Źródło: pixabay.com

Skoro wiemy już, co to są zajęcia fitness i zajęcia aerobik to teraz przyszedł czas, aby powiedzieć, jakie efekty dają te różne formy aktywności fizycznej. Tak więc dzięki ćwiczeniom fizycznym fitness stajemy się coraz lepiej przystosowani do życia codziennego, odporniejsi na stres i inne negatywne czynniki. Nasza wydajność w pracy zawodowej zdecydowanie zwiększa się, a nasz organizm szybciej regeneruje się. Potrzebujemy też trochę mniej snu i lepiej śpimy. Natomiast dzięki zajęciom aerobowym efektywnie spalimy komórki tłuszczowe. Czego efektem jest pozbycie się niechcianych kilogramów, wymodelowanie sylwetki, a także zwiększenie wydajności organizmu.

Zostaw komentarz

Shares