Gdzie spędzić sylwestra aktywnie?

Jestem pewna, że tak, jak ja większość z nas, zastanawia się nad tym, gdzie, spędzić tegorocznego sylwestra? Właściwie nieważne jest dla nas to, czy zostało kilka tygodni, czy już tylko kilka dni. Liczy się tylko to, żeby Nowy Rok był zapamiętany i byśmy spędzili go najlepiej, jak tylko możemy. Z tego też względu w tym artykule, chciałam przedstawić Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić sylwestra, gdzie można udać się i co robić, by ta przełomowa noc była wyjątkowa.

Bal sylwestrowy

Tak już przyjęło się od dawien, dawna, iż w przełomową noc sylwestrową, gromadzimy się wspólnie i spędzamy razem ten czas. Jak? Możemy na przykład, zakończyć stary rok i przywitać nowy na uroczystym balu, przy muzyce, towarzyszącej nam do białego rana. Otóż spędzając w taki sposób sylwestra, możemy, spodziewać się gorących dań, zimnych przekąsek, sałatek, regionalnych trunków, zimnych napojów lub również innych alkoholi. Zazwyczaj na takich balach za muzykę, odpowiada zespół albo didżej.

Źródło: pixabay.com/pl/photos/zima-alpejski-śnieg-krajobraz-2747001/

Sylwester w górach

Natomiast, jeżeli, znudziły nam się bale, bo trzeba, założyć drogie, eleganckie kreacje, czy garnitury, a szukamy miejsca, w którym każdy odnajdzie się to, spędźmy sylwestra w górach. Noclegi, wyżywienie, nauka jazdy na nartach, kulig bądź ognisko to tylko niektóre atrakcje, które oferują ośrodki narciarskie w górach w okresie świątecznym.Nie musimy ograniczać się tylko do Polskich gór, świetne warunki narciarskie są zwłaszcza w Austrii, gdzie nie brakuje śniegu. Jeśli szukacie ciekawych ośrodków narciarskich do spędzenia sylwestra w Austrii to sprawdźcie je tutaj Austria-na-narty.pl

Sylwester nad morzem

A co jeśli nie zdecydujemy się na góry? Otóż podobnie, jak latem, główną alternatywą dla gór jest morze. Dlatego też w okolicach Świąt i Nowego Roku możemy, wybrać się nad morze. Hotele na sylwestra, przygotowują, zazwyczaj ciekawe menu i zapraszają do całonocnej zabawy. Jest to kusząca perspektywa, szczególnie że w Nowy Rok możemy udać się na spacer po plaży!

Ponadczasowa domówka

Możemy także zdecydować się na spędzenie sylwestra w gronie bliskich osób: rodziny, przyjaciół, znajomych. Więc jeżeli ktokolwiek, należy do tej grupy to, jest to, świetny pomysł, na zorganizowanie wspólnej imprezy, tzw., domówki. Jednak trzeba liczyć się z tym, że gospodarz, zamiast oddać się zabawie, będzie zmuszony do sprawdzenia tego, czy niczego nie brakuje, czy goście, aby na pewno dobrze się bawią, przygotować jedzenie, a do tego wszystkiego jeszcze posprzątać po imprezie. Z tego też względu o wiele prostszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest udanie się ze znajomymi na zorganizowaną imprezę, np., do lokalu.

Kilkudniowy wyjazd

Fajną opcją na sylwestra jest również kilkudniowy wyjazd za granicę połączony ze zwiedzaniem. Otóż w okresie świąteczno – sylwestrowym bardzo dużo jest ofert biur podróży na kilkudniowy sylwester za granicą. Plusem jest oczywiście to, że poznamy nowe miejsce, ale niestety, musimy liczyć się z tym, iż cena takiego rozwiązania jest zazwyczaj znacznie wyższa, niż domówka, czy spędzenie wspólnego sylwestra w polskich górach, czy też nad polskim morzem. Ponadto, najczęściej wraca się po północy 1 stycznia, co staje się niestety niezbyt komfortowe.

Zostaw komentarz

Shares