Kurs tańca – jak się przygotować?

W obecnych czasach coraz więcej osób chce zrobić coś dla siebie i w tym celu wybiera się na kurs tańca. Idąc na pierwsze zajęcia do szkoły tańca z reguły zastanawiamy się, jak się przygotować do takich zajęć i w co powinniśmy się ubrać? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule przedstawię kilka wskazówek.

jak się ubrać na naukę tańca

Źródło: pixabay.com

Po pierwsze decydując się na kurs tańca wcale nie musimy mieć wcześniej jakiegoś przygotowania fizycznego, by zacząć tańczyć. Zwłaszcza kobiety bardzo często boją się tego czy, aby na pewno „są gotowe” na swoją pierwszą lekcję tańca. Jest to zupełnie niepotrzebne!!! Absolutnie nie powinniśmy rezygnować z tych zajęć, tylko dlatego, że na przykład nie potrafimy zrobić szpagatu. To właśnie zajęcia taneczne są od tego, żeby się tego nauczyć! Na nich mamy się wszystkiego nauczyć! Drugą kwestią jest nasza waga. To, że wszystkie tancerki są szczupłe to bardzo duży mit! Otóż nasza waga nigdy nie przekreślała, nie przekreśla i nie będzie przekreślała nauki tańca! Absolutnie nie powinniśmy kierować się błędnym myśleniem, iż mamy o kilka kilogramów za dużo, by iść na lekcje tańca. Wcale też nie potrzebujemy być rozciągnięte. Jeżeli na przykład mamy chory kręgosłup bądź nasz zakres ruchów jest w pewnym stopniu, z pewnych przyczyn naturalnie ograniczony. To także nie należy się tym przejmować! Taniec jest dla wszystkich, to właśnie na nich wyćwiczymy nasze ciało. Nikt nie wymaga od nas na początku zajęć tanecznych żadnej wiedzy, czy też umiejętności fizycznych!
A w co się ubrać na takie zajęcia taneczne?
W trakcie nauki tańca przede wszystkim na pierwszych zajęciach stawiamy na wygodę. Jednak prawdą jest, że w zależności od tańca, jaki zdecydujemy się trenować nasz strój treningowy będzie nieco różnił się od siebie. I tak, gdy wybieramy się na lekcje tańca towarzyskiego, mężczyźni na ogół powinni założyć materiałowe, długie spodnie i koszulkę, albo według upodobań niektórych Panów koszulę, co też się przyda w przypadku tańców standardowych. Natomiast my kobietki najczęściej powinniśmy zakładać body lub bluzkę, razem z długą bądź krótką spódnicą. Świetnie sprawdzą się również legginsy. Jeśli chodzi o buty to na pierwsze zajęcia z tańca wystarczą wygodne buty sportowe. Potem możemy kupić buty, które przeznaczone są do tańca towarzyskiego. Natomiast w sytuacji innych tańców w parze, takich jak: bachmata, kizomba, salsa itd., nasz strój naprawdę będzie się niewiele różnił. Przede wszystkim stawiamy na wygodę. Panowie rezygnują z materiałowych spodni i ubierają się tak, by nie krępować ruchów swoich oraz partnerek. W naszym stroju mamy się czuć swobodnie. Jego zadaniem jest nam pomagać, a nie przeszkadzać! Kiedy wybierzemy taniec współczesny, czy też balet to na pierwsze zajęcia powinniśmy założyć koszulkę przylegającą do naszego ciała oraz legginsy albo spodnie dresowe. Powinniśmy także wybrać miękkie obuwie lub skarpetki.

Źródło: pixabay.com

Podsumowując powyższy artykuł to niezależnie od tego, jaki taniec wybierzemy, to nasz strój ma dodawać nam pewności siebie. Otóż przez większą część zajęć będziemy patrzeć na swoje odbicie w lustrze, dlatego też mamy się sobie podobać i dobrze się czuć! Dodam jeszcze, że jeśli Panie mają długie włosy to powinny je związać przed zajęciami tanecznymi. Należy również zdjąć wszelkie zegarki, pierścionki i inną biżuterię.

Zostaw komentarz

Shares