Rodzaje tańca sportowego – wybierz coś dla siebie

Co to jest taniec sportowy? Otóż taniec sportowy to dyscyplina sportowa, która łączy ze sobą taniec, akrobatykę i gimnastykę artystyczną. Wyróżniamy kilka rodzaj tego tańca. Jakie one są? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule wymienię i pokrótce opiszę kilka z nich.

pole dance

Źródło: pixabay.com

TANIEC NA RURZE ( POLE DANCE )
Taniec na rurze inaczej zwany też Pole Dance to seksowne ćwiczenia na rurze, które bardzo skutecznie wysmuklają sylwetkę, a zarazem podnoszą świadomość ciała i uczą zmysłowych ruchów. W przeciwieństwie do erotycznego tańca na rurze, Pole Dance to dyscyplina sportowa, a jej zasadniczym celem jest poprawa ogólnej sprawności i zwinności.
ZUMBA
Zumba to rodzaj zajęć fitness, które dobre są dla każdego. Łączy w sobie zarówno taniec, luz i spalanie kalorii. Latynoska, porywająca muzyka, która jest w zumbie sprawia, że nie czujemy, iż Zumba wyciska z nas siódme poty. W ten sposób bawiąc się, jak dziecko, gubimy nadwagę i modelujemy sylwetkę.
BOKWA
Bokwa, co to za rodzaj tańca? Otóż jest to trening fitness zupełnie inny niż wszystko. Dlaczego? Dlatego, że jest to połączenie żywiołowego tańca w takt najnowszych hitów z treningiem kardio. Aby ćwiczyć wcale, nie musimy znać choreografii, ponieważ kroki opierają się na kształtach liter i cyfr, dzięki czemu są łatwe do zapamiętania. Taniec taki, jak Bokwa poprawia kondycję ruchową, odchudza i daje mnóstwo pozytywnej energii. Nie ważne jest to ile mamy lat i czy umiemy tańczyć, naprawdę każdy może ćwiczyć bokwę!
FLAMENCO
Jest to taniec ognisty, zmysłowy, pełen energii i temperamentu. Dla większości osób, które się z nim zetknęły stał się pasją na całe życie. Czemu? Może dlatego, iż flamenco jest idealnym sposobem na zachowanie nie tylko dobrej kondycji fizycznej, lecz również równowagi psychicznej.
flamenco

Źródło: pixabay.com

TANIEC BRZUCHA
Taniec brzucha to rodzaj tańca solowego wykonywany głównie przez kobiety, ale zdarzają się także mężczyźni. Jest popularny na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Najważniejsze cechy tańca brzucha to: ruch bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne ruchy rąk.
TANIEC BOLLYWOOD
Taniec sportowy tego rodzaju pojawił się wraz z modą na kino hinduskie. Jest to przyjemny trening tańca hollywoodzkiego, który uczy gracji, płynności ruchów, a przy okazji poprawia kondycję. Rodzaj tego tańca łączy w sobie elementy tradycyjnych tańców hinduskich oraz tańców współczesnych.
TANIEC HULA
Taniec Hula należy do rodzaju tańca sportowego, który polega głównie na poruszaniu biodrami oraz rękoma. Stopy tancerzy mają mocny kontakt z ziemią, a swobodny ruch bioder pozwala płynąć energii, dłonie natomiast opowiadają historie o bogach, boginiach, bohaterach i pięknie hawajskich wysp. Każdy kto tańczy taniec hula może doświadczyć bycia z własnym ciałem, a tańcząc w grupie dzielić się radością z innymi. Taniec Hula to także świetny sposób dla Pań na odkrycie swojej kobiecości. Za jego sprawą sięgamy i wydobywamy „na powierzchnię”, a następnie rozwijamy nasze naturalne cechy, takie jak: grację, wdzięk, miękkość i zmysłowość.

Zostaw komentarz

Shares