Sposoby na trwały makijaż do tańca

Podczas tańca szalejemy, pocimy się, czasami zdarza się, że otrzemy się twarzą o ramię partnera, czy rękę. Makijaż do tańca musi być trwały, aby nic podczas tańca się nie roztarło. Sprawdźcie z nami najlepsze sposoby na trwały i wytrzymały makijaż.

Sposoby na trwały makijaż do tańca

 Po pierwsze: odpowiednia pielęgnacja cery

Zanim przystąpimy do wykonania trwałego makijażu, najpierw powinniśmy umyć twarz, następnie nałożyć krem nawilżający. Krem powinien dobrze wsiąknąć w skórę, więc po jego nałożeniu powinniśmy odczekać przynajmniej 10 minut. Jest to niezwykle ważne, ponieważ makijaż będzie się dobrze trzymał tylko odpowiednio nawilżonej skóry.

Po drugie: baza pod makijaż

Potrzebujemy również bazy pod makijaż, która rozświetli cerę, ukryje rozszerzone pory, wygładzi skórę oraz zmniejszy zmarszczki. Cienką warstwę bazy nakładamy jedynie na strefę T (czoło, nos, podbródek). Jeśli wklepiemy bazę pod oczy, wtedy korektor nie będzie zbierał się w drobnych zmarszczkach. Po nałożeniu bazy, powinniśmy chwilę odczekać, aby wszystko ładnie się wchłonęło.

Po trzecie: podkład i puder

Należy zastosować podkład wysokiej jakości, który nie spowoduje zatkania porów. Podkład powinniśmy wklepać w skórę, możemy w tym celu zastosować gąbeczkę lub pędzel. Tutaj również nakładamy cienkie warstwy. W przypadku pudru, również rozprowadzamy go przy pomocy pędzla. Nie przesadzajmy z ilością pudru.

Makijaż oczu

Zastosujmy wodoodporną maskarę oraz wodoodporne cienie do powiek w kremie. W przypadku makijaży na turnieje tancerzy, czy wyjścia na taniec, sprawdzą się mocne, odważne kolory, który dadzą efekt wyrazistego makijażu.

Źródło: pixabay.com

Makijaż brwi

Trwały efekt ładnie zarysowanych brwi da nam henna, a także makijaż permanentny oczu. Makijaż permanentny w świetny sposób podkreśla naturalny kształt brwi i efekt makijażu utrzymuje się nawet do 3 lat. Przed wykonaniem makijażu permanentnego wybierzmy linergistkę z dobrą opinią, która stosuje bezpieczne barwniki i pigmenty do makijażu permanentnego.

Makijaż ust

Przed zwykłym makijażem ust powinniśmy wcześniej zrobić delikatny peeling, aby pozbyć się suchych skórek. Dopiero później możemy nakładać pomadkę. Oczywiście przed nałożeniem szminki warto najpierw obrysować kształt ust konturówką, a dopiero później nałożyć szminkę. Warto wybrać kosmetyk, który zaschnie na ustach i nie zmyje się podczas jedzenia, czy picia. Jeżeli zależy nam na długotrwałym efekcie, tutaj również możemy zastanowić się nad makijażem permanentnym ust.

Flixer – utrwalacz do makijażu

To kosmetyk, który rozpylamy około 30 cm od twarzy, utrwala makijaż, ściąga skórę i tworzy swojego rodzaju barierę ochronną. Sprawdzi się na duże wyjścia. Jednak nie powinniśmy zbyt często go stosować, gdyż może spowodować wysuszenie skóry.

Zostaw komentarz

Shares