Sprawdź, dlaczego warto trenować taniec?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna trenować taniec. Zastanawiałam się, dlaczego tak jest? Otóż okazuje się, że taki trening tańca pozytywnie wpływa na nasz organizm, jak i nasze samopoczucie. Dlatego też postanowiłam, sprawdzić, dlaczego warto trenować taniec.

Źródło: pixabay.com

Otóż na przykład taki taniec, jak Polo Dance, czyli zajęcia taneczne na drążku pionowym, m.in., kształtują siłę, gibkość, wytrzymałość, ale przede wszystkim pomagają schudnąć. Jest tak, ponieważ w wyniku wykonywania różnych figur zaangażowane są wszystkie partie ciała, nie tylko kończyny górne i dolne, lecz także mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków. Dlatego, dzięki temu w trakcie jednego treningu można spalić, aż od 600 kcal.

Natomiast płaski brzuch, osiągniemy, tańcząc Zumbę. Jest to taniec, który jest zainspirowany latynoskimi rytmami, fuzją tańca i aerobiku. Otóż Zumba w bardzo przyjemny sposób pozwala spalić tkankę tłuszczową i poprawić kondycję. Trening Zumby aktywizuje także inne partie ciała człowieka. Dlatego nic w tym dziwnego, że tancerki tańczące Zumbę mają zgrabne, pięknie wyrzeźbione nogi. Jeśli, marzymy o takich samych to, tańczmy Zumbę.

Źródło: pixabay.com

Poza tym każdy rodzaj tańca powoduje zwiększone wydzielanie endorfin, zwyczajowo zwanych „hormonami szczęścia”. Najpierw jednak musimy porządnie się zmęczyć, gdyż to właśnie wtedy organizm chce zrekompensować nam wysiłek fizyczny i uwalnia dawkę hormonów, które wywołują uczucie euforii. Z biegiem czasu zauważymy, iż taki wysiłek fizyczny daje nam dobry humor i energię. Można śmiało stwierdzić, że to uczucie uzależnia, jak inne używki. Jest tak, dlatego że osoby, które raz zaczną tańczyć, to później bardzo chętnie wracają na parkiet. Taki wysiłek fizyczny w postaci treningu tańca zapobiega też depresji i jest bardzo cennym wsparciem w czasie leczenia zaburzeń psychologicznych. Udowodniono również, że u osób, które regularnie, trenują taniec, jest znacznie mniejsze ryzyko demencji. Nauka kroków motywuje nasz mózg do wysiłku, co stanowi bardzo skuteczne ćwiczenia pamięci. W tym przypadku najlepsze efekty daje taniec z partnerem, czyli taniec towarzyski, taki jak: tango, walc angielski, walc wiedeński itp.

Podsumowując powyższy artykuł trening tańca: modeluje ciało, pozwala spalić setki kalorii, poprawia pamięć, uszczęśliwia. Jednym słowem taniec działa jak lekarstwo! Dlatego wszyscy zacznijmy tańczyć!!!

Zostaw komentarz

Shares