Stepper do domowej siłowni

Stepper jest niedrogim, niewielkim i prostym w użyciu sprzętem do ćwiczeń. Do wyboru mamy stepper prosty skrętny, z ramionami pełnowymiarowymi. Jaki więc będzie najbardziej dopasowany do twoich potrzeb?

stepper

źródło: Hop-Sport.pl

Stepper jest urządzeniem, na którym ćwiczy się tak, jakby się chodziło po schodach, ale bez przemieszczania się. W urządzeniach można regulować nacisk na stopnie, przez co można podnosić poziom trudności ćwiczeń. Małe modele stepperów mają wymiary około 25 na 55 cm, dlatego jest to świetna opcja dla osób, które nie dysponują dużym metrażem. Po skończonym treningu taki sprzęt bez problemu można wsunąć pod łóżko bądź schować do szafy. Steppery ważą około 9 kg, a więc są stabilne, mogą na nich ćwiczyć osoby o wadze do 100 kg. Dodatkowo małe steppery są także wyposażone w nakładki antypoślizgowe i nawet małe urządzenia posiadają ekran LCD, na którym można śledzić postępy treningu.

Stepper skrętny – jest to urządzenie, które idealnie sprawdza się w domu, dołączone do skrętnych modeli linki, powodują, że trening angażuje różnorodne partie mięśni, a nie tak jak w przypadku prostych modeli tylko obszar nóg oraz pośladków. Skrętne steppery są dobrym wyborem, jeżeli chcemy popracować nad talią, brzuchem i biodrami, dzięki linkom można zaangażować do ćwiczeń ręce oraz boczne partie mięśni tułowia.

Steppery z ramionami – stepper, do którego przymocowane są ramiona, pozwala zaangażować także górne partie ciała. Ćwiczenia na takim urządzeniu imitują wchodzenia po schodach oraz elementy nordic walking.

stepper

źródło: Hop-sport.pl

Stepper z kolumną – to urządzenia przyda się, kiedy będziemy chcieli zwiększyć intensywność ćwiczeń oraz trochę urozmaicić trening. Pełnowymiarowe steppery wyposażone są w korpus z panelem kontrolnym, w którym wbudowany jest licznik kroków oraz wyświetlacz, który pokazuje jaki dystans przeszliśmy, jakie mamy tętno oraz ile kalorii spaliliśmy. Jest to przydatna opcja, szczególnie jeżeli zależy nam na efektywnym treningu.

Zostaw komentarz

Shares